Reklama
Reklama

Pomóż wychowywać psa przewodnika!

Fundacja na rzecz Osób Niewidomych Labrador - Pies Przewodnik od 2003r. wychowuje, szkoli i nieodpłatnie przekazuje osobom niewidomym i niedowidzącym psy przewodniki. Pomagają one w bezpiecznym poruszaniu się, dając poczucie wolności i niezależności. Są również wspaniałymi towarzyszami w codziennym życiu. Dzięki nim osoba niewidoma czy słabowidząca przestaje być postrzegana przez pryzmat swojej niepełnosprawności, a staje się opiekunem doskonale wyszkolonego, mądrego psa.

Obecnie Fundacja poszukuje wolontariuszy, którzy przez okres około 12 miesięcy zaopiekują się szczenięciem rasy labrador retriever pomagając przygotować je do przyszłej roli psa przewodnika.W tym czasie wolontariusz powinien dbać o potrzeby psa oraz pod czujnym okiem instruktorów, uczyć go umiejętności przydatnych w późniejszym, specjalistycznym szkoleniu tak, by był on przygotowany do pracy w każdej sytuacji i w różnych warunkach. Wszelkie koszty związane z wychowaniem i utrzymaniem psa ponosi Fundacja.

Jeśli:
- kochasz zwierzęta- chcesz zrobić coś, co odmieni życie drugiego człowieka
- jesteś pełnoletni/a
- jesteś gotów/a do podjęcia się zobowiązania, jakim jest opieka nad szczeniakiem na okres około roku
- znajdziesz czas na regularne spotkania z instruktorami szkolenia psów
- pracujesz zdalnie, w niepełnym wymiarze godzin lub możesz zabrać psa do pracy (szczeniak, zwłaszcza na początku nie może zostawać długo sam)- mieszkasz w Poznaniu

to znaczy, że czekamy właśnie na Ciebie!

Poszukujemy również wolontariuszy - asystentów, którzy podczas procesu aplikowania o psa przewodnika pomogą osobom niewidomym w bezpiecznym poruszaniu się po nowym dla nich otoczeniu.

Nie masz doświadczenia w kontakcie z osobami niewidomymi? Nic nie szkodzi, wszystkiego Cię nauczymy! Każdy z wolontariuszy odbędzie krótkie szkolenie (ok. 3h), podczas którego w interaktywnej formie dowie się m.in. jak pomóc osobie niewidomej oraz jak pracuje pies przewodnik.

Jeśli:
- lubisz pomagać, lubisz poznawać nowych ludzi i spędzać z nimi czas,
- jesteś otwarty/a na nowe doświadczenia,
- możesz poświęcić czas ...


Nie wahaj się! Skontaktuj się z nami pisząc lub dzwoniąc , a z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.

Fundacja na rzecz Osób Niewidomych Labrador - Pies Przewodnik
e-mail: [email protected]

Irena Semmler
e-mail: [email protected]
tel. 502 435 939

Natalia Skowron
e-mail: [email protected]
tel. 601 832 392

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega. Na drogach może być niebezpiecznie!
2℃
-4℃
Poziom opadów:
7.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
13.04 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro