Reklama
Reklama

Trwa przebudowa brzegów Warty. Pojawiają się komplikacje

fot. WTK
fot. WTK

W połowie sierpnia rozpoczęła się przebudowa brzegów Warty.

Jak podaje Telewizja WTK, inwestycja jest prowadzona, ale nie brakuje komplikacji, które wpływają na przebieg prac. Najpierw roboty wstrzymano ze względu na konieczność skorygowania projektu, a później przeszkadzać zaczął stosunkowo wysoki poziom wody w rzece, przez który tempo prac uległo spowolnieniu.

- Obecnie trwają roboty związane z przygotowaniem materiałów do wbudowania oraz prace związane z przygotowaniem dróg technologicznych. Czekamy też na obniżenie się wody w rzece, co warunkuje postęp robót - mówi w rozmowie z WTK Jarosław Władczyk, rzecznik PGW Wody Polskie w Poznaniu. Prace na brzegach będą kontynuowane, jak tylko pozwolą na to warunki hydrologiczne.

Przypomnijmy, że inwestycja obejmie odcinek rzeki pomiędzy mostem Przemysła I a rozwidleniem Warty i Cybiny. Zmienią się brzegi po dwóch stronach Warty. Zamiast betonu pojawiają się na nich kosze i materace gabionowe wypełnione kamieniami i humusem, które zostaną pokryte zielenią. Miasto realizuje inwestycję we współpracy z Wodami Polskimi. Koszt to ponad 30 mln złotych, z czego dofinansowanie wynosi 85%. Prace mają się zakończyć późną jesienią przyszłego roku.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
24.93 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro