Reklama
Reklama

Policyjny pościg ulicami miasta. Gonili kierowcę Opla

fot. KPP Kępno

Okazało się, że kierowca był pijany.

W dniu 26 listopada po godzinie 18 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie otrzymał zgłoszenie, że po ulicach miasta porusza się ciemno- zielony Opel Vectra, którego styl jazdy może świadczyć, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjanci patrolując ulice miasta około godziny 21 zauważyli poszukiwany pojazd, przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydali wyraźny sygnał do zatrzymania się do kontroli, mężczyzna nie reagował i ze znaczną prędkością podjął próbę ucieczki ulicami miasta.

Po kilkunastu minutach pościgu udało się zatrzymać kierującego. W toku dalszych czynności służbowych okazało się, że kierujący 22 - letni obywatel Ukrainy znajduje się po wpływem alkoholu, wynik badania wskazał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu - relacjonuje sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy policji w Kępnie.

Kierujący został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Po sprawdzeniach w systemach policyjnych okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, zostały mu ona odebrane dwa miesiące wcześniej, również za kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu
- dodaje.

Za popełnione przestępstwa mężczyźnie może grozić nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
0℃
Poziom opadów:
6.8 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
13.80 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro