Piąta z rzędu porażka Enea AZS Poznań

Porażką miejscowych zakończyło się starcie Enea AZS Poznań z drużyną PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp.

Zespół ze stolicy Wielkopolski rozpoczął sezon od dwóch zwycięstw, jednak później doznał czterech kolejnych porażek. Niestety, teraz Akademiczki dopisały do tej listy piątą przegraną.

Poznanianki dobrze rozpoczęły i wyszły na prowadzenie 6:2, a następnie przez pewien czas prezentowały solidną koszykówkę, co pozwalało utrzymywać prowadzenie. W pewnym momencie zaczęły jednak popełniać proste błędy, a to była woda na młyn dla przyjezdnych, które ostatecznie zwyciężyły w pierwszej kwarcie 16:14.

Druga część gry to już wyraźna przewaga gorzowianek, prowadzonych przez świetnie dysponowaną Megan Gustafson.

W trzeciej kwarcie inicjatywę przejęły miejscowe, dzięki czemu zmniejszyły stratę do dwóch punktów, a w ostatniej odsłonie wyszły nawet na prowadzenie. Ostatecznie jednak szalę zwycięstwa przechyliły na swoją stronę przyjezdne.

9 punktów zdobytych w siedmiu spotkaniach daje obecnie 7. miejsce w tabeli Energa Basket Ligi Kobiet. 5 grudnia poznanianki zagrają na wyjeździe z Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin.

Enea AZS Poznań - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 56 : 62 (14:16, 10:17,21:14, 11:15)

Enea AZS: Brown 17, Davis 17, Popović 7, Nowicka 5, Banaszak 4, Stefańczyk, Marciniak 4, Parzeńska 2, Adamowicz, Piechowiak, Piasecka A. Piasecka M.

PolskaStrefaInwestycji Enea: Gustafson 24, Doyle 16, Hristova 10, Green 6, Owczarzak 6, Kaczmarska, Szott-Hejmej, Dźwigalska, Kobylińska, Matkowska.

Takiej pogody nie mieliśmy w Wielkanoc od dawna!