Reklama
Reklama

Zmiany na GTR: maksymalna dozwolona prędkość zostanie ograniczona

fot. PIM

Szykują się zmiany komunikacyjne na Górnym Tarasie Rataj.

Jak informują Poznańskie Inwestycje Miejskie, 30 listopada rozpoczną się prace "mające na celu optymalizację ruchu na ul. Żegrze i Chartowo od ronda Żegrze do tunelu Franowo". - Wprowadzane zmiany dotyczące oznakowania pionowego oraz działania sygnalizacji świetlnych, którymi będą sterowały nowe programy, to efekt monitoringu prowadzonego przez służby miejskie - tłumaczy spółka.

Do 4 grudnia zmieni się całe oznakowanie pionowe, a maksymalna dopuszczalna prędkość zostanie ograniczona z 70 do 50 km/h.

- Jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą, w pierwszy weekend grudnia rozbudowana zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Żegrze - Kurlandzka - Inflancka. Prace te będą prowadzone prace przy wyłączonych sygnalizatorach i wdrożeniu czasowej organizacji ruchu, której szczegóły przedstawimy w najbliższych dniach - zapowiadają PIM.

Prace mają być prowadzone również na skrzyżowaniach ul. Żegrze z ul. Wiatraczną i ul. Bobrzańską, co będzie się wiązać z kilkugodzinnymi przerwami w działaniu sygnalizacji świetlnej. Na 8 i 9 grudnia (wtorek i środa) zaplanowano instalację nowych programów, które będą sterowały sygnalizacjami na skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych od tunelu Franowo do ronda Żegrze, gdzie zmiany wprowadzono już wcześniej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na oblodzenie! Jeszcze do 9.00 obowiązuje ostrzeżenie IMGW
4℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
3.76 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro