Reklama

Poszukiwany Litwin zatrzymany na A2. Chciał się wykupić za 200 euro

fot. Straż graniczna

Funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali obywatela Litwy.

W środę podczas służby w rejonie autostrady A2 wytypowano do kontroli i zatrzymano jeden z przejeżdżających nią samochodów. Za kierownicą siedział 43-letni Litwin.

#peselniemaznaczenia #wonderlandpolska Mezoterapia mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA

- Podczas kontroli jego dokumentów funkcjonariusze ustalili, że cudzoziemiec poszukiwany jest na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Funkcjonariusze zauważyli także, że okazane przez Litwina litewskie prawo jazdy jest podrobione na wzór oryginalnego. Dodatkowe sprawdzenia dokonane przez Punkt Kontaktowy w Budzisku pomogły ustalić, że cudzoziemcowi nigdy nie zostało wydane prawo jazdy - relacjonowała mjr Joanna Konieczniak.

- Cudzoziemiec usiłował wymóc na funkcjonariuszach odstąpienie od czynności służbowych i umożliwienie mu dalszej jazdy. Pomimo poinformowania go o skutkach prawnych takiego zachowania, wyjął z kieszeni i włożył do paszportu trzymanego przez funkcjonariusza Straży Granicznej 200 euro - dodała.

Podczas przeszukania zabezpieczono również duńskie prawo jazdy, które figurowało w bazie danych jako utracone.

Litwin został ukarany mandatem w wysokości 500 zł za jazdę samochodem bez uprawnień. Pod nadzorem prokuratury wszczęto także postępowanie przygotowawcze w sprawie posłużenia się podrobionym prawem jazdy oraz wręczenia funkcjonariuszowi SG korzyści majątkowej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Gdzie ta wiosna? Od deszczu odpoczniemy dopiero w niedzielę
12℃
3℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
13.19 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro