Reklama

Mieszkańcy DPS piszą listy do Mikołaja. Proszą o... skarpetki i zabawki

fot. DPS Ślesin
fot. DPS Ślesin

Dom Pomocy Społecznej w Ślesinie, w którym mieszkają niepełnosprawni intelektualnie dorośli, szuka świętych Mikołajów.

W ramach akcji "Świąteczna nadzieja" każdy chętny może zostać Mikołajem dla wybranego podopiecznego ośrodka. Obecnie DPS jest zamknięty dla odwiedzających ze względu na pandemię, a to oznacza, że mieszkańcy od dawna nie widzieli się ze swoimi bliskimi.

Jak podaje lokalny portal lm.pl, dyrekcja ośrodka radzi sobie korzystając z wideorozmów, które są udostępniane podopiecznym. W ten sposób mogą zobaczyć rodzinę. Dyrektorka DPS chce wydrukować zdjęcia rodzeństwa, rodziców czy dziadków mieszkańców DPS i dać je im w prezencie od Mikołaja. Poszukiwana jest firma, która zdjęcia wydrukuje. Ale to nie koniec.

Na Facebooku opublikowano listy do Mikołaja napisane przez podopiecznych. Wszystkie chwytają za serce. Gienek prosi o skarpety, poduszkę i misia, Nina chciałaby otrzymać dużą torebkę na ramię, Przemek marzy o zegarku na rękę "ze wskazówkami", a Aga poprosiła o kolorowanki, kredki i kolorowe długopisy. Każdy może zostać Mikołajem dla wybranej osoby. Wystarczy wpisać taką chęć w komentarzach pod zdjęciami na Facebooku. Więcej informacji TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
7.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro