Reklama

Kierował groźby wobec radnych na sesji Rady Miasta. Są zarzuty dla mężczyzny

fot. policja
fot. policja

Podczas sesji Rady Miasta, która odbyła się w połowie lutego, na sali padły ostre słowa.

11 lutego miejscy radni przyjęli Europejską Kartę Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym. Na sesyjnej sali było kilkadziesiąt osób, które protestowały przed przyjęciem dokumentu m.in. odmawiając różaniec, prezentując transparenty "LGBT+ molestuje nas poznaniaków psychicznie za zgodą radnych miasta" czy z krzyżami w dłoniach.

Tuż po przyjęciu Karty, z sali można było usłyszeć ostre słowa pod adresem radnych. Słyszalne były okrzyki "hańba", a także nawiązania do zamordowania prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. - Mieliście przykład, co się działo w Gdańsku. Tu może się okazać, że będzie jeszcze gorzej - wykrzykiwał jeden z mężczyzn.Przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Ganowicz jeszcze w lutym złożył w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. Jego zdaniem były to groźby. Sprawą zajęła się policja. Pod koniec czerwca funkcjonariusze opublikowali wizerunek mężczyzny prosząc o pomoc w ustaleniu jego tożsamości. W połowie lipca sprawę umorzono ze względu na niewykrycie sprawcy.

Teraz okazuje się, że tożsamość mężczyzny jednak ustalono, a co więcej, postawiono mu zarzuty. Jak podaje Gazeta Wyborcza, Piotra P. oskarżono o grożenie innej osobie, za co może trafić do więzienia na 2 lata. Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Wcześniej 63-latek nie był karany.

Przypomnijmy, że choć Europejska Karta Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym została przyjęta przez miejskich radnych, unieważnił ją wojewoda. Radni poskarżyli się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, ale sukcesu nie odnieśli. Teraz czekają na decyzję Naczelnego Sądu Administracyjnego w tej sprawie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
5℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
40.10 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro