Reklama
Reklama

Mosty dla regionów: na Noteci powstanie nowa przeprawa

fot. WZDW w Poznaniu

To trzeci most w Wielkopolsce dofinansowany w ramach rządowego programu Mosty dla regionów.

Chodzi o most w Żuławce na terenie powiatu pilskiego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 242. Obecna przeprawa czeka na remont już od 20 lat. - To ważna w regionie komunikacyjna i turystyczna przeprawa, łącząca północną i południową część województw wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Ma znaczenie również dla gospodarki i handlu, gdyż znajduje się między dwoma ważnymi drogami krajowymi: DK 11 i DK5 - wyjaśnia Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

#peselniemaznaczenia #wonderlandpolska Mezoterapia mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA

W czwartek poinformowano, że dzięki "decyzji premiera Morawieckiego i oszczędnościom w programie rządowym" uda się dofinansować tę inwestycję. Dofinansowanie wyniesie prawie 540 tysięcy złotych i zostanie przeznaczone na przygotowanie dokumentacji projektowej zgodnie z wymaganiami przepisów środowiskowych oraz projektu budowlanego. - Realne koszty realizacji tego zadania poznamy dopiero po przygotowaniu dokumentacji projektowej. Nowy most będzie miał około 50 metrów długości, 14,5 m szerokości. Uwzględniono również budowę dróg dojazdowych i chodników, co zwiększy i zagwarantuje bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu - dodaje WZDW.

To czwarta inwestycja w Wielkopolsce dofinansowana w ramach rządowego programu. Pozostałe dotyczyły prac realizowanych przez powiat koniński (w miejscowości Biechowy) i powiat poznański na Warcie (chodzi o most, który ma połączyć Luboń i Czapury) oraz województwo wielkopolskie na Noteci (w miejscowości Ciszkowo).

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Gdzie ta wiosna? Od deszczu odpoczniemy dopiero w niedzielę
12℃
3℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
13.19 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro