Reklama
Reklama

Mosty dla regionów: na Noteci powstanie nowa przeprawa

fot. WZDW w Poznaniu
fot. WZDW w Poznaniu

To trzeci most w Wielkopolsce dofinansowany w ramach rządowego programu Mosty dla regionów.

Chodzi o most w Żuławce na terenie powiatu pilskiego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 242. Obecna przeprawa czeka na remont już od 20 lat. - To ważna w regionie komunikacyjna i turystyczna przeprawa, łącząca północną i południową część województw wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Ma znaczenie również dla gospodarki i handlu, gdyż znajduje się między dwoma ważnymi drogami krajowymi: DK 11 i DK5 - wyjaśnia Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

W czwartek poinformowano, że dzięki "decyzji premiera Morawieckiego i oszczędnościom w programie rządowym" uda się dofinansować tę inwestycję. Dofinansowanie wyniesie prawie 540 tysięcy złotych i zostanie przeznaczone na przygotowanie dokumentacji projektowej zgodnie z wymaganiami przepisów środowiskowych oraz projektu budowlanego. - Realne koszty realizacji tego zadania poznamy dopiero po przygotowaniu dokumentacji projektowej. Nowy most będzie miał około 50 metrów długości, 14,5 m szerokości. Uwzględniono również budowę dróg dojazdowych i chodników, co zwiększy i zagwarantuje bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu - dodaje WZDW.

To czwarta inwestycja w Wielkopolsce dofinansowana w ramach rządowego programu. Pozostałe dotyczyły prac realizowanych przez powiat koniński (w miejscowości Biechowy) i powiat poznański na Warcie (chodzi o most, który ma połączyć Luboń i Czapury) oraz województwo wielkopolskie na Noteci (w miejscowości Ciszkowo).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
25.91 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro