Reklama

Tramwaj na Naramowice: szykują się kolejne zmiany

fot. PIM
fot. PIM

Zmiany zostaną wprowadzone w nocy z 27 na 28 listopada (z piątku na sobotę).

Nowa organizacja ruchu obowiązywać będzie na ul. Lechickiej i w rejonie pętli Wilczak.

Zmiana na ulicy Lechickiej dotyczy odcinka za osiedlem Wilczy Młyn, a przed skrzyżowaniem z ul. Naramowicką. W połowie listopada w pasie rozdziału rozpoczęła się tam budowa przewiązki, czyli tymczasowego układu drogowego umożliwiającego przełożenie ruchu na jedną jezdnię. Od nocy z 27 na 28 listopada kierowcy będą poruszać się w obu kierunkach południową częścią ul. Lechickiej. Północna zostanie wyłączona na potrzeby robót związanych z budową węzła Lechicka/Naramowicka. Dzięki takiemu rozwiązaniu będą mogły rozpocząć się prace nad włączeniem ul. Lechickiej w nowy układ powstającego węzła na skrzyżowaniu z ul. Naramowicką, dzięki któremu tramwaj przejedzie bezkolizyjnie nad ul. Lechicką - informują urzędnicy PIM.

Warto pamiętać, że od 14 listopada obowiązuje zakaz skrętu w prawo z ul. Lechickiej w ul. Naramowicką dla jadących od ul. Murawa i Naramowic. Objazd przez ul. Hawelańską i dwukierunkowo przez Naramowicką po drodze technologicznej.

Zmiany planowane są także przy pętli Wilczak. W rejonie skrzyżowania ul. Wilczak i Szelągowskiej przesuwane będą pasy ruchu dla pojazdów poruszających się w stronę centrum. Od 30 listopada (poniedziałek) przystanek autobusowy przy ul. Szelągowskiej dla pasażerów kierujących się w stronę centrum zostanie przesunięty na południe, czyli w stronę ul. Winogrady - dodają urzędnicy PIM.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
16℃
Poziom opadów:
11.5 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro