Reklama

Tramwaj na Naramowice: szykują się kolejne zmiany

fot. PIM
fot. PIM

Zmiany zostaną wprowadzone w nocy z 27 na 28 listopada (z piątku na sobotę).

Nowa organizacja ruchu obowiązywać będzie na ul. Lechickiej i w rejonie pętli Wilczak.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Zmiana na ulicy Lechickiej dotyczy odcinka za osiedlem Wilczy Młyn, a przed skrzyżowaniem z ul. Naramowicką. W połowie listopada w pasie rozdziału rozpoczęła się tam budowa przewiązki, czyli tymczasowego układu drogowego umożliwiającego przełożenie ruchu na jedną jezdnię. Od nocy z 27 na 28 listopada kierowcy będą poruszać się w obu kierunkach południową częścią ul. Lechickiej. Północna zostanie wyłączona na potrzeby robót związanych z budową węzła Lechicka/Naramowicka. Dzięki takiemu rozwiązaniu będą mogły rozpocząć się prace nad włączeniem ul. Lechickiej w nowy układ powstającego węzła na skrzyżowaniu z ul. Naramowicką, dzięki któremu tramwaj przejedzie bezkolizyjnie nad ul. Lechicką - informują urzędnicy PIM.

Warto pamiętać, że od 14 listopada obowiązuje zakaz skrętu w prawo z ul. Lechickiej w ul. Naramowicką dla jadących od ul. Murawa i Naramowic. Objazd przez ul. Hawelańską i dwukierunkowo przez Naramowicką po drodze technologicznej.

Zmiany planowane są także przy pętli Wilczak. W rejonie skrzyżowania ul. Wilczak i Szelągowskiej przesuwane będą pasy ruchu dla pojazdów poruszających się w stronę centrum. Od 30 listopada (poniedziałek) przystanek autobusowy przy ul. Szelągowskiej dla pasażerów kierujących się w stronę centrum zostanie przesunięty na południe, czyli w stronę ul. Winogrady - dodają urzędnicy PIM.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
23.62 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro