Reklama
Reklama

Więcej zgonów w Poznaniu. Czy konieczne jest stworzenie nowego miejsca do przechowywania zwłok?

fot. carolynabooth / pixabay.com
fot. carolynabooth / pixabay.com

Prezydent przyznał, że na razie nie ma takiej potrzeby, choć dodał, że miasto jest przygotowane na wszelkie ewentualności.

Prezydent Poznania podczas dzisiejszej konferencji został zapytany, czy Poznań planuje otwarcie nowego miejsca na przechowywanie zwłok. Zamknięcie szkół spowodowało jednak pewną stabilizację wzrostu nowych zachorowań. Ta liczba zgonów jest wyższa w Poznaniu w związku z tymi zgonami, które wiążą się bezpośrednio z Covid-19 ale też zgony, które się wiążą ze spowolnienie opieki w zakresie chociażby chorób onkologicznych, czy kardiologicznych schorzeń. System uległ spowolnieniu między innymi z uwagi na fakt, że przyjmowanie do szpitala wiążę się teraz z wykonaniem testu - tłumaczy Jacek Jaśkowiak.

Na kilkaset zwłok mamy na razie przygotowane miejsce i nie trzeba będzie uruchamiać tego awaryjnego rozwiązanie. Jeżeli nie nastąpi skokowy wzrost zachorowań między innymi przez taką decyzję rządu jak powrót uczniów do szkół. Miejmy nadzieję, że takie decyzje nie zapadną - tłumaczy Jaśkowiak.

Prezydent dodał też, że choć plan na takie miejsce jest, by nie siać paniki nie będzie zdradzał szczegółów, ani miejsca jego lokalizacji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.71 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro