Reklama

Szpital przy ul. Szwajcarskiej dostosuje się do zaleceń NFZ

fot. UMP

Zalecenia dotyczą trzech aspektów: poprawy nadzoru nad pacjentami w godzinach późnopopołudniowych i nocnych, zapewnienie wsparcia psychologicznego dla pacjentów i personelu oraz weryfikację długości czasów pobytu pacjentów zakażonych Sars-Cov-2.

W ubiegłym tygodniu dziennikarze programu "UWAGA" TVN opublikowali reportaż. W materiale pokazany został film nagrany przez jednego z pacjentów poznańskiego szpitala zakaźnego. Pojawiło się też sporo zarzutów dotyczących m.in. sprawowania opieki przez personel czy dializ. Już kolejnego dnia po emisji materiału kontrolę w poznańskiej placówce zlecił wojewoda, miasto i NFZ. Narodowy Fundusz Zdrowia, choć kontroli jeszcze nie zakończył już na początku tygodnia wydał zalecenia, które mają przyczynić się do poprawy opieki w poznańskim szpitalu.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Zalecenia te były efektem troski o pacjentów, od których niepokojące sygnały docierały do nas zarówno w formie doniesień medialnych, jak i z innych źródeł - informuje Marta Żbikowska-Cieśla, rzecznik prasowy Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. J. Strusia w Poznaniu przysłał do NFZ pismo, w którym pozytywnie odniósł się do zaleceń. "...w Szpitalu zostaną przyjęte zmiany organizacyjne, mające na celu zabezpieczenie stałej obecności personelu w strefie izolacyjnej." - cytuje odpowiedź szpitala rzeczniczka WOW NFZ.

Ponadto z pisma wynika, że każdy pacjent miał oraz w dalszym ciągu ma możliwość konsultacji telefonicznej z psychologiem. Jeśli chodzi o czas pobytu pacjentów w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. J. Strusia, dyrekcja zapewniła, że stosuje się do przyjętych zasad.

Mamy nadzieję, że działania te przełożą się na większe bezpieczeństwo pacjentów oraz komfort pracy personelu. Powyższe zalecenia zostały przedstawione szpitalowi w wyniku postępowania wyjaśniającego, niezależnie od trwających kontroli - kończy Żbikowska-Cieśla.

Przypominamy, że dziś w sprawie reportażu dziennikarzy "UWAGI!" TVN zawiadomienie do prokuratury złożyła Wielkopolska Izba Lekarska. Szpital skierował też protest do Rady Etyki Mediów, do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz do samej telewizji TVN.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.52 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro