Reklama
Reklama

Jest zawiadomienie do prokuratury w sprawie reportażu o szpitalu przy ul. Szwajcarskiej

Zdjęcie ilustracyjne | fot. UM Poznań

Chodzi o reportaż "Uwagi" TVN.

Przypomnijmy, że z ustaleń dziennikarzy Uwagi TVN wynikało, że w poznańskim szpitalu dochodziło do sytuacji, w których pacjenci byli zostawiani na oddziale sami na całą noc. Także ci w złym stanie. Ludzie wymagający dializ mieli na nie czekać nawet 9 dni. O szpitalu mówiono "umieralnia". Po reportażu do sprawy odnieśli się pracownicy szpitala zapowiadając zgłoszenie sprawy do prokuratury. W lecznicy rozpoczęto też kontrole.

Zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie już złożyła Wielkopolska Izba Lekarska. - Informuję, że Wielkopolska Izba Lekarska złożyła 25 listopada 2020 roku do Prokuratury Rejonowej Poznań-Stare Miasto zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez osoby posługujące się nieprawdziwymi, znieważającymi lekarzy ze Szpitala Wielospecjalistycznego im. J. Strusia w Poznaniu twierdzeniami, które pojawiły się w programie "UWAGA!" wyemitowanym 16 listopada 2020 r. przez stację telewizyjną TVN oraz w komentarzach na portalu społecznościowym Facebook - wyjaśnia Katarzyna Strzałkowska z WIL.

- Wielkopolska Izba Lekarska wyraża stanowczy sprzeciw wobec wypowiedzi poniżających lekarzy w opinii publicznej oraz narażających ich na utratę zaufania potrzebnego dla wykonywanego zawodu - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
-3℃
Poziom opadów:
14.2 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro