Reklama

Mario Rodriguez przejdzie artroskopię. Skrzydłowy Warty Poznań w tym roku już nie zagra

fot. Piotr Leśniowski / Warta Poznań
fot. Piotr Leśniowski / Warta Poznań

Pech nie opuszcza Warty Poznań.

We wtorek okazało się, że Mateusz Kupczak doznał uszkodzenia więzadła, co prawdopodobnie wyeliminuje go z gry w tym roku. Złe informacje dotyczą również Mario Rodrigueza, także zmagającego się ostatnio z kontuzją, której nabawił się podczas spotkania ze Stalą Mielec.

- Doszło do odnowienia konfliktu tylnego w stawie skokowym, w wyniku czego ucierpiał i naruszył się chrząskozrost kostki trójkątnej. Mario podjął próbę powrotu do treningów. Była duża poprawa, ale nie na tyle, żeby odzyskał pełen komfort. Dlatego wspólnie zdecydowaliśmy o artroskopii stawu skokowego i resekcji kostki trójkątnej. Mario przejdzie ten zabieg w Barcelonie - wyjaśnił na łamach oficjalnej strony klubu Bartłomiej Smuniewski, fizjoterapeuta Warty Poznań.

Zawodnik jest już w Katalonii. Zabieg przeprowadzą dr Gil Rodas i dr Jordi Puigdellivol ze sztabu medycznego FC Barcelona.

Rodriguez wznowi treningi w styczniu. Pozyskany latem zawodnik zgrał do tej pory w siedmiu spotkaniach Warty. Nie zaliczył w nim żadnego gola ani asysty.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
18.29 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro