Reklama
Reklama

Spirytus i papierosy bez polskiej akcyzy. Zatrzymano 56-latka

fot. policja
fot. policja

Policjanci z Leszna zlikwidowali magazyn nielegalnego alkoholu i papierosów.

- 23 listopada na jednym z leszczyńskich osiedli mieszkaniowych, policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej skontrolowali kierowcę i pojazd stojący przed posesją z garażem. Okazało się, że w dostawczym fiacie znajduje się około 20 butelek z alkoholem bez polskich znaków akcyzy - wyjaśnia Monika Żymełka z leszczyńskiej policji.

Policjanci postanowili przeszukać też garaż. Jego użytkownikiem był kierowca busa. - Okazało się, że pomieszczenie jest wypełnione pięciolitrowymi kanistrami z białą cieczą o silnej woni alkoholu oraz kartonami z pakietami papierosów różnych marek. Towar nie posiadał polskich znaków akcyzy - dodaje.

56-latka zatrzymano. To mieszkaniec gminy Święciechowa. W garażach, które do niego należały, znaleziono kolejne kanistry z alkoholem oraz papierosy bez akcyzy. - Biegły z dziedziny chemii z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wstępnie ocenił, że w baniakach znajduje się zanieczyszczony alkohol etylowy. Po przeliczeniu okazało się, że łącznie 56-latek przechowywał w swoich pomieszczeniach ponad 3 tysiące litrów spirytusu oraz prawie 300 tysięcy sztuk papierosów, bez polskich znaków akcyzy. Wprowadzenie tego towaru do obrotu naraziłoby Skarb Państwa na stratę ponad pół miliona złotych - kończy.

Mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
-2℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
4.52 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro