Reklama
Reklama

Strażnicy miejscy często widziani są w okolicach poznańskiego dworca. Za co sypią się mandaty?

fot. Straż Miejska

Palenie tytoniu na przystanku, spożywanie alkoholu, parkowanie na zakazie, czy kontrole Taxi - to interwencje, które przeprowadzają strażnicy z Wildy na ul. Dworcowej.

Na ul. Dworcowej strażnicy z Wildy pojawiają się dość często. Tylko w październiku nałożyli 252 mandaty. Najczęściej osoby przebywające na ulicy Dworcowej nie przestrzegały zakazu palenia tytoniu na przystanku. Blisko 100 razy strażnicy kontrolowali pojazdy Taxi oraz Uber - przekazuje Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej. Funkcjonariusze zwracali także uwagę na prawidłowe parkowanie pojazdów i przestrzeganie przez kierowców zakazu zatrzymywania się. Spożywanie alkoholu w miejscu publicznym było powodem kilku interwencji, na skutek czego również posypały się mandaty - dodaje.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 3 lipca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Strażnicy kontrolując okolice dworca Poznań Główny zwracają także uwagę, czy przestrzegane są zasady związane ze stanem epidemii, w tym zakrywanie ust i nosa. Kontrole wspomagają także operatorzy monitoringu miejskiego, którzy obserwują obraz z kamer w okolicy dworca. W ten sposób na zaobserwowane zdarzenia odpowiednie służby są w stanie zareagować bardzo szybko - kończy rzecznik.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
11.45 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro