Reklama
Reklama

W środę zablokują miasto? Tym razem protest zapowiadają taksówkarze

Zdjęcie ilustracyjne | fot. MichaelGaida / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. MichaelGaida / pixabay.com

Protesty mają się odbywać w całym kraju.

- 25 listopada odbędzie się ogólnopolski protest taksówkarzy ws. objęcia branży taxi wsparciem finansowym w ramach projektowanej tarczy antykryzysowej. Protest jest organizowany przez Ogólnopolskie Porozumienie Taxi, w skład którego wchodzą przedstawiciele największych krajowych organizacji środowiskowych taksówkarzy - informują organizatorzy wydarzenia. - W tym samym dniu Senat RP obraduje nad projektem ustawy ws. przeciwdziałania skutkom Covid 19. Mimo pism oraz wcześniejszych protestów poprawki uwzględniające taksówkarzy w tarczy zostały odrzucone w Sejmie. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami w postaci zamknięcia lokali gastronomicznych, pubów, dyskotek, kin, teatrów, a także szkół i uczelni wyższych, przychody uzyskiwane przez taksówkarzy zmalały nawet o 90%. Brak pomocy finansowej ze strony rządu skutkować będzie bankructwem tysięcy polskich przedsiębiorców trudniących się zarobkowym przewozem osób taksówką - dodają.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

W środę przez największe polskie miasta przejadą kolumny taksówek, co będzie się wiązać ze sporymi utrudnieniami. W Poznaniu taksówkarze mają się spotkać o 11.00 na parkingu przy CH M1 na Franowie i stąd ruszyć w stronę centrum miasta. Szczegóły dotyczące trasy przejazdu zostaną podane uczestnikom dopiero na zbiórce. - W każdym mieście lokalny organizator złoży petycję do rządu we właściwym urzędzie wojewódzkim lub regionalnej siedzibie partii Prawo i Sprawiedliwość. Treść petycji zostanie niebawem udostępniona - kończą.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
131.04 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro