Reklama

Potrzebni wolontariusze do pomocy poznańskim rodzinom

Zdjęcie ilustracyjne | fot. klimkin / Pixabay

Stowarzyszenie Lepszy Świat szuka osób, które będą w stanie pomóc młodym poznaniakom w nauce.

Stowarzyszenie Lepszy Świat poszukuje wolontariuszy do projektu "Wolontariat w poznańskich rodzinach".

Obecnie szukamy głównie osób, które mogą pomóc w zdalnej nauce języka angielskiego, matematyki, geografii, fizyki, a także przy rozwijaniu zainteresowań i w odrabianiu zadań domowych dla uczniów z klas 1-3. Zapraszamy jednak do kontaktu każdego, niezależnie od specjalizacji. Możliwe, że z czasem znajdziemy osobę, która będzie potrzebowała wsparcia z innej dziedziny - mówi Jakub Wrotek ze Stowarzyszenia Lepszy Świat.

W ramach projektu pomoc otrzymują także osoby starsze i z niepełnosprawnościami. Nasi wolontariusze to osoby, które odgrywają rolę mentora dla dzieci i młodzieży lub towarzysza dla osoby z niepełnosprawnościami czy seniora. Dzielą się swoimi pasjami z drugą osobą, wspierają ją, pobudzają do działania. Zwykle spędzają 1-2 godziny tygodniowo na wspólnych spotkaniach przez co najmniej 3 miesiące - dodaje Wrotek.

W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa wszystkie działania w ramach projektu odbywają się zdalnie. Zainteresowani udziałem mogą kontaktować się z koordynatorem wolontariatu, Jakubem Wrotkiem: tel. 504 383 181, e-mail: [email protected]

"Wolontariat w poznańskich rodzinach" realizowany jest od 2007 roku przez Stowarzyszenie Lepszy Świat przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Poznaniu oraz 3 poznańskimi szkołami. Od początku działań wsparcie otrzymało ok. 1100 osób.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
2.68 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro