Reklama
Reklama

Minister zdrowia: powrót do szkół 18 stycznia to najbardziej optymistyczny wariant. W pierwszym kwartale szczepionka dla wszystkich

fot. Krystian Maj/KPRM
fot. Krystian Maj/KPRM

W poniedziałek rano minister zdrowia udzielił informacji o najbliższych planach rządu.

Adam Niedzielski był gościem RMF FM, gdzie pytano go m.in. o to czy decyzja dotycząca przesunięcia na termin 4-17 stycznia ferii zimowych dla całego kraju jest ostateczna. - Decyzja ws. ferii szkolnych już zapadła. Na tę chwilę ferie będą między 4-17 stycznia - odparł. Dopytywany o zwrot "na tę chwilę" zapewnił, że decyzja jest ostateczna i nie ulegnie zmianie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Szef resorty zdrowia nie pozostawił wątpliwości w kwestii świąteczno-noworocznych urlopów i zimowych wyjazdów wypoczynkowych. - Chcemy, żeby w ferie wszyscy zostali w domu. Żebyśmy spędzili je wydłużając pewien czas obostrzeń. Nie wyobrażamy sobie sytuacji, że mamy pewien reżim, a potem puszczamy wszystkich na ferie, ludzie jeżdżą po Polsce, zarażają się, dokonujemy jakiegoś wysiłku, który potem marnujemy - mówił na antenie RMF FM. Co najmniej do 17 stycznia zamknięte dla turystycznych podróży mają być hotele i pensjonaty, wliczając w to prywatne placówki.

Minister Niedzielski potwierdził informacje o możliwym wznowieniu nauki stacjonarnej 18 stycznia. - Ale to najbardziej optymistyczny wariant - zaznaczył. Ponadto na początku ma to dotyczyć najmłodszych klas.

Dwie firmy (członek rządu nie wymienił ich nazw) deklarują, że w grudniu dostarczą na polski rynek po milionie dawek szczepionki przeciwko koronawriusowi. Szczepienia wybranych grup mogłyby wówczas ruszyć w styczniu, a jeszcze w pierwszym kwartale dostępnych ma być tyle preparatów, żeby mogły one być podane wszystkim chętnym. Minister zapewnił, że szczepienia nie będą obowiązkowe.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
110.62 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro