Reklama
Reklama

W Poznaniu ruszyły "Zakupy bez barier". Co to takiego?

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Miasto wraz z poznańskim Caritasem chcą pomóc w robieniu zakupów osobom niepełnosprawnym oraz seniorom.

- Akcja "Zakupy bez barier" ma chronić przed koniecznością wychodzenia z domów mieszkańców Poznania, którzy są szczególnie narażeni na ciężki przebieg zakażenia koronawirusem. Mogą z niej skorzystać osoby z niepełnosprawnościami, które ukończyły 18 lat, mieszkają w Poznaniu i samotnie prowadzą gospodarstwo domowe. Usługa dostępna jest też dla poznaniaków i poznanianek powyżej 60 roku życia, którzy samotnie prowadzą gospodarstwo lub mieszkają z drugą osobą z niepełnosprawnościami, długotrwale chorą lub niesamodzielną - informują miejscy urzędnicy.

Jak zamówić zrobienie takich zakupów? Wystarczy zadzwonić do Biura Poznań Kontakt pod numer 61 646 33 44. Infolinia działa od 7.30 do 20.00 w dni robocze. - Osoby z niepełnosprawnościami mogą też wysłać SMS pod numer 783 944 112 lub wysłać mail na adres: [email protected] - dodają.

Zrobienie podstawowych zakupów spożywczych, środków higienicznych oraz leków jest bezpłatne. Koszty samych produktów pokrywa jednak zainteresowany. Nie mogą one jednorazowo przekroczyć 200 złotych. - Leki kupione zostaną na podstawie recept. Zakupione i przyniesione produkty nie będą podlegały zwrotowi - zaznaczają urzędnicy.

Wolontariusze obsługujący zamówienia będą posługiwać się unikatowym numerem do wyłącznej wiadomości osoby kupującej. - Żaden wolontariusz miejskiego programu nie będzie pukał do domu osoby kupującej bez wcześniejszego zgłoszenia zapotrzebowania na usługę. Osoba, która potrzebuje zakupów, musi zawsze wykonać pierwszy krok - kończą.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro