Reklama

Zatrzymano mężczyznę poszukiwanego 3 listami gończymi. Ukrywał się 5 lat

fot. policja

Wpadł na budowie.

Od 2015 roku policjanci poszukiwali mężczyzny, który miał odbyć karę więzienia. Wydano za nim trzy listy gończe. - Poszukiwany znany był policjantom z wcześniejszych spraw kryminalnych, więc stróże prawa od początku przypuszczali, że będzie się skrzętnie ukrywał. Podejrzany całe życie związany był ze światem przestępczym. Już od lat 90. kilkukrotnie odbywał karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu - wyjaśnia Marta Mróz z poznańskiej policji.

#peselniemaznaczenia #wonderlandpolska Mezoterapia mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA

- Podejrzany był poszukiwany za te same przestępstwa, co przed laty. Udowodniono mu liczne włamania do mieszkań i lokali handlowych oraz kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, której miał być szefem - dodaje.

Przez pięć lat sprawdzano każdy sygnał o możliwym miejscu pobytu poszukiwanego. - Kryminalni ustalili, że mężczyzna posługiwał się różnymi nazwiskami i często zmieniał miejsca pobytu. Pomieszkiwał u nowo poznanych kobiet. Zapoznanym partnerkom opowiadał, że jest zamożnym biznesmenem, właścicielem dobrze prosperującej firmy za granicą, która obecnie przechodzi tymczasowy kryzys, dlatego wrócił do kraju.

Ostatecznie 5 listopada udało się zatrzymać mężczyznę. Dziś 53-letni poszukiwany wpadł na budowie na północy Poznania, gdzie pracował dorywczo. - Zaskoczony spotkaniem z policjantami mężczyzna, jeszcze tego samego dnia trafił do Aresztu Śledczego, gdzie spędzi najbliższe 11 lat. Obecnie policjanci analizują zabezpieczone dowody w sprawach o podobnym charakterze kryminalnym i nie wykluczają wobec niego kolejnych zarzutów - kończy Mróz

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Gdzie ta wiosna? Od deszczu odpoczniemy dopiero w niedzielę
12℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
14.83 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro