Reklama

Poznań znalazł się w ścisłym finale konkursu Access City Award

fot. UMP

To wyróżnienie przyznawane przez Komisję Europejską miastom, które dbają o dostępność usług dla wszystkich, niezależnie od wieku czy stopnia sprawności.

Nagroda Access City Award trafia do miast, które są dostępne, przyjazne dla osób z niepełnosprawnościami. Poznań znalazł się w ścisłym finale wśród sześciu kandydatów.

To duże wyróżnienie - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. Cieszę się, że nasze miasto znalazło się w ścisłym finale tak prestiżowego konkursu. Poznań z roku na rok staje się coraz bardziej dostępny dla osób z niepełnosprawnościami. Przy projektowaniu każdej inwestycji bierzemy pod uwagę potrzeby mieszkańców o obniżonej sprawności ruchowej, a usługi publiczne dostosowujemy tak, by mogli z nich korzystać wszyscy mieszkańcy Poznania, niezależnie od wieku czy stopnia sprawności - dodaje.

W tym roku na konkurs wpłynęło 50 zgłoszeń. Spośród nich wybrano 6 miast, które trafiły do ścisłego finału. To Bremerhaven (Niemcy), Florencja (Włochy), Joenkoeping (Szwecja), Komotini (Grecja), oraz Poznań i Gdynia.

Gala wręczenia nagród - w tym roku całkowicie online - odbędzie się 1 grudnia. Podczas ceremonii ogłoszony zostanie zwycięzca konkursu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
2.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
43.01 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro