Reklama
Reklama

Właściciel psów, które zaatakowały chłopca ustalony. Z policjantami skontaktowała się jego żona

fot. KPP Wolsztyn

Policjanci sprawdzają jak to się stało, że zwierzęta opuściły posesję.

Jak już wcześniej informowaliśmy chłopiec został zaatakowany przez dwa owczarki niemieckie w ubiegły wtorek na terenie boiska sportowego w Mochach. Poszkodowanym okazał się 11-letni mieszkaniec gminy Przemęt. Nastolatkowi z pomocą ruszyli świadkowie zdarzenia, którzy natychmiast wezwali na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego.

Chłopiec został przewieziony do szpitala w Poznaniu, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Lekarze stwierdzili u niego rany szarpane pleców i głowy. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przesłuchali świadków. Psy zostały odłowione przez specjalistyczną firmę i umieszczone na obserwacji weterynaryjnej w schronisku w Zielonej Górze - informuje asp. sztab. Wojciech Adamczyk, oficer prasowy policji w Wolsztynie.

Właściciel psów został ustalony następnego dnia. To mieszkaniec gminy Wolsztyn. Po nagłośnieniu sprawy w mediach z policjantami skontaktowała się jego żona. Kobieta podejrzewała, że odłowione w Mochach zwierzęta mogą należeć do nich - dodaje rzecznik.

Właściciel razem z policjantami pojechał do Zielonej Góry i rozpoznał psy. Policjanci ustalają okoliczności w jakich psy opuściły posesję. Sprawdzą też w jaki sposób mężczyzna sprawował opiekę nad psami, czy były agresywne.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
8.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro