Reklama
Reklama

Za ciężki i za długi transport, ciężarówka w złym stanie technicznym. 27 tysięcy złotych kar

fot. WITD

Z wielkopolskich dróg wyeliminowano kolejny przeciążony pojazd.

Na trasie S5 w rejonie Wagowa zatrzymano do kontroli ciągnik samochodowy z naczepą. Kierowca, będący jednocześnie przedsiębiorcą, wykonywał krajowy transport drogowy rzeczy z ładunkiem betonowych dźwigarów na rzecz własnego przedsiębiorstwa.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Sprawdź.
REKLAMA

- W wyniku przeprowadzonego ważenia inspektorzy określili rzeczywistą masę całkowitą 6-osiowego zespołu pojazdów, która wynosiła 49,75 t, zatem przekroczyła wartość dopuszczalną 42 t, o 7,75 t, czyli o 18,45 proc. Także nacisk osi wynosił 17,35 t i przekroczył wartość prawidłową 16,0 t, o 1,35 t, czyli o 8,44 proc. W wyniku przeprowadzonych dalszych pomiarów stwierdzono też, że długość zespołu pojazdów mierzyła 21,4 m, więc przekroczyła normę 16,5 m aż o 4,9 m, czyli o 29,7 proc. Kontrolowany środek transportu okazał się pojazdem nienormatywnym, a kierowca nie okazał wymaganego zezwolenia kategorii VII - relacjonował Piotr Laskowski z WITD.

Ponadto stwierdzono zły stan techniczny skorodowanej naczepy i ubytki w mocowaniu podwozia. Zestaw pojazdów został usunięty na parking strzeżony.Wobec przedsiębiorcy będzie prowadzone postępowanie administracyjne na łączną kwotę 27000 zł.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Czeka nas pogorszenie pogody. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem!
11℃
3℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
4.51 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro