Reklama
Reklama

ZDM przypomina o akcji odbioru liści

fot. ZDM
fot. ZDM

Zarząd Dróg Miejskich przypomina o akcji odbioru liści.

Zgodnie z prawem oczyszczenie nawierzchni chodników położonych bezpośrednio przy granicy działki należy do obowiązków właściciela nieruchomości. Jesienią największy problem stanowią oczywiście opadające na trakty liście. Do końca roku kalendarzowego można w tym zakresie liczyć na pomoc ze strony miasta.

- Mieszkańcy nie zostają obciążeni żadnymi kosztami, gdyż pokryje je Zarząd (w tym opłatę za zakup i dostarczenie worków do gromadzenia liści worków oznaczonych napisem "ZDM - worki zebrane z ulicy" oraz opłatę za późniejszy odbiór zapełnionych worków). Mieszkańcy sprzątający chodniki położone przy swoich nieruchomościach mogą składać zamówienia na dostarczenie pustych worków, podając nazwę ulicy oraz numer posesji, gdzie ma nastąpić dostawa - poinformował Zarząd Dróg Miejskich.

Uruchomiono specjalny numer zgłoszeniowy: tel. 61 64 77 274 (pn-pt, godz. 7:00 - 15:00) oraz adres e-mail: [email protected].

Worki są dostarczane bezpośrednio na wskazane adresy. W przypadku ich wykorzystania należy złożyć kolejne zamówienie.

- Zapełnione worki powinny być pozostawione w miejscu skąd liście były zbierane, na terenie ogólnodostępnym - na poboczu bądź na części chodnika, po stronie posesji. Nie wyznaczamy miejsc odbioru worków, gdyż składowanie zbyt dużej liczby worków w jednym miejscu może prowadzić do podrzucania odpadów komunalnych i tworzenia się dzikich wysypisk śmieci. Prosimy również o nie wystawianie worków w pasy zieleni pomiędzy jezdniami. Odbiór worków będzie odbywał się cyklicznie, według harmonogramu uwzględniającego podział terytorialny miasta. Harmonogram wywozu zostaje opublikowany na stronie internetowej ZDM, po zawarciu umów z Wykonawcami - zaznacza ZDM.

Co ważne, do worków mogą trafiać wyłącznie liście z pasa drogowego. Nie wolno umieszczać w nich odpadów np. z własnych ogrodów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
15.45 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro