Reklama
Reklama

Sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego został wydłużony

fot. ZTM
fot. ZTM

Podjęto decyzję o wydłużeniu tegorocznego sezonu Poznańskiego Roweru Miejskiego.

Ostatecznie użytkownicy będą mogli korzystać z jednośladów do 23 grudnia włącznie. Urzędnicy przekonują, że w dobie pandemii Covid-19 decyzja zwiększy możliwość alternatywnych sposobów codziennego przemieszczania się po Poznaniu.

- Zdajemy sobie sprawę z ograniczeń i limitów obowiązujących w transporcie publicznym dlatego zależało nam na zwiększeniu możliwości alternatywnych form podróży. Obecnie wiele osób przemieszcza się rowerem przez cały rok. Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na komfort posiadania własnego jednośladu, dlatego zapraszamy do korzystania z roweru miejskiego w wydłużonym czasie - powiedział Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

PRM ma obecnie 182 tys. użytkowników.

Rok temu sezon trwał do 30 listopada. Tym razem przedłużono go o 3 tygodnie, ale z pewnymi zastrzeżeniami: od 1 do 7 grudnia będzie można korzystać z wszystkich rowerów, natomiast od 8 do 23 grudnia dostępnych będzie ponad 60 procent z nich, w tym większość rowerów 4 generacji. W grudniu - przez cały okres wydłużonego sezonu - działać będą wszystkie stacje i strefy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla regionu
21℃
14℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
18.12 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro