Reklama
Reklama

Świąteczna iluminacja i choinka za 0,5 mln złotych w Poznaniu. "Nie odbierajmy dzieciom tego pięknego okresu"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Halina P. / archiwum

Jacek Jaśkowiak przyznał, że miasto w tym roku nie zrezygnuje ze świątecznej iluminacji.

Jej montaż już się rozpoczął. O koszt utrzymania instalacji oraz o to, czy na Starym Rynku stanie choinka zapytała w trakcie konferencji prezydenta Jaśkowiaka Olga Sokal z Radia Eska. - Te święta będą inne niż wszystkie - mówił Jacek Jaśkowiak. Miasto już wcześniej podjęło decyzję o tym, że w tym roku nie odbędzie się Betlejem Poznańskie. - Trzeba unikać takich skupisk ludzi. Jednocześnie uważamy, że to jest okres świąteczny i dlatego iluminacja oraz choinka są zasadne. Wcześniej wielokrotnie zarzucano nam, że za mało pieniędzy wydajemy na świąteczne dekoracje - podkreślał prezydent Poznania.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Z informacji przekazanych przez Jacka Jaśkowiaka wynika, że w tym roku nie będzie tradycyjnego rozświetlenia miejskiej choinki na Starym Rynku. Sztuczne drzewko ma się tu pojawić, stanie obok Odwachu. To nietypowa sytuacja - przeważnie choinka jest żywa i staje obok Ratusza. Koszt iluminacji oraz choinki miasto szacuje na około 0,5 mln złotych za cały sezon. - Dekoracje mają znaczenie psychologiczne, choćby dla dzieci. Spacery są wskazane, nie odbierajmy najmłodszym tego pięknego okresu przedświątecznego - mówił prezydent.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.44 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro