Reklama
Reklama

Poprzecinali nożem opony w aucie. Jeden ukrył się przed policjantami w tapczanie

Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

Do zdarzenia doszło we Wronkach.

W nocy z 11 na 12 listopada na ulicy Mickiewicza we Wronkach w samochodzie opel zafira tam zaparkowanym poprzecinano opony. Właściciel auta o sprawie poinformował policję. - Podejrzenia pokrzywdzonego padły na byłego partnera jego dziewczyny. Nie była to jednak pewna informacja.Po zweryfikowaniu tych wiadomości okazało się, iż 31-latek z Wronek najprawdopodobniej osobiście nie zniszczył opon, ale dzięki dotarciu do niego, jak po nitce do kłębka, dzielnicowi ustalili dwie osoby, które miały to zrobić - wyjaśnia Sandra Chuda z szamotulskiej policji.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Ustalono, że opony poprzecinali 31-latek oraz 16-latek, mieszkańcy gminy Pniewy. 31-latka zatrzymano jeszcze tego samego dnia. 16-latek ukrywał się przed funkcjonariuszami także dlatego, że był uciekinierem z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Ostatecznie dzielnicowi ustalili, że 16-latek przebywa w swoim domu, choć wcześniej matka ich zapewniała, że go nie widziała. - Gdy policjanci pojawili się na miejscu, matka 16-latka twierdziła, że nadal nie ma go w mieszkaniu. Policjanci sprawdzili dokładnie każde pomieszczenie. Gdy w jednym z pokoi otworzyli tapczan, okazało się, że w skrzyni na pościel leży poszukiwany przez nich nastolatek. Chłopak dokładnie przycisnął się do tylnej ściany skrzyni, jakby jeszcze liczył, że policjanci go nie zauważą - dodaje.

Mężczyzn przesłuchano. Usłyszeli zarzut zniszczenia mienia i przyznali się do winy. - Policjanci szczegółowo wyjaśniają, czy za namową do przestępstwa nie stoi 31-letni Wronczanin. Nie wykluczamy więc zarzutów dla innych osób w tej sprawie - kończy Chuda.

31-latkowi grozi do 5 lat więzienia. Nieletni może natomiast trafić do specjalistycznego ośrodka.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
5℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
40.75 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro