Reklama
Reklama

Ktoś zostawił 10 maleńkich szczeniaków pod plebanią. "Tak po bożemu"

fot. Schronisko Ostrów / FB
fot. Schronisko Ostrów / FB

Do zdarzenia doszło w Wysocku Wielkim w powiecie ostrowskim.

O sprawie poinformowali pracownicy ostrowskiego schroniska dla zwierząt. - Przychodzą takie dni, że już nawet nie mamy sił płakać czy krzyczeć. Ten tydzień zdecydowanie do nich należy. Najpierw trafiła do nas mama z 7 szczeniakami. Potem kolejny oczerniający nas i naszą pracę wpis na fb, a dzisiaj rano na dobicie: najpierw rano 3-tygodniowy szczeniak, który nawet jeść nie potrafi, zapchlony do granic możliwości, wyrzucony gdzieś na działkach, a po południu 10 szczeniaków wyrzuconych jak śmieci - uwaga gdzie? Pod plebanią księdza w Wysocku Wielkim. Tak po bożemu - czytamy na facebookowym profilu schroniska.

- Nie wiem jakim trzeba być człowiekiem, by zabrać małe, ledwo chodzące, pijące tylko mleko mamy piesinki, wsadzić je do skrzynki związanej sznurkiem i wywalić pod figurą Matki Boskiej. Boże Ty widzisz i nie grzmisz?? Nie. Ty nie grzmisz, ale ja będę grzmieć, a ciebie prędzej czy później znajdę! Nie dałeś im, podły człowieku, żadnych szans: za szybko zabrane od mamy, od której z mlekiem dostawały ważne dla ich zdrowia przeciwciała. Ledwo chodzące, płaczące, szukające mamy, jej ciepła i opieki. Ryczeć się chce. My się nie poddajemy: musimy uratować te biedy, bo nie zasłużyły na to, co z nimi zrobiono - dodają pracownicy schroniska.

Poszukiwane są domy tymczasowe dla małych piesków w Ostrowie Wlkp. i okolicach. Chętni mogą dzwonić pod numer 722 333 376.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.73 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro