Reklama
Reklama

Otworzyły własną telewizję przed siedzibą poznańskiej TVP

fot. NBF / Nowy Byt Feministyczny

Przed siedzibą poznańskiego oddziału Telewizji Polskiej przy ulicy Serafitek w czwartek pojawiły się aktywistki Nowego Bytu Feministycznego.

Kobiety wyrażały swój sprzeciw wobec "narracji opartej na fałszywych informacjach i dyskryminującym języku", które mają pojawiać się w Telewizji Polskiej. Bramę wjazdową na teren TVP odgrodzono taśmą z informacją ostrzegającą o "pandemii nienawiści".

Aktywistki następnie zaprezentowały własną telewizję - TV ABO. - Pierwsza audycja TV Abo nawiązywała bezpośrednio do tematyki wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Prezenterka, nawiązując do akcji performatywnej sprzed kilku tygodni, mówiła o otwarciu kliniki aborcyjnej, przypominając o funkcjonujących sieciach wsparcia i grupach, które biorą w swoje ręce sprawy dostępu do aborcji. W programie wzięły udział gościnie, które opowiadały o klinice. Częścią programu była również pogoda zapowiadająca burze z piorunami, poradnik "jak być pro life" i blok reklamowy na temat działalności aborcyjnej - tłumaczą pomysłodawcy happeningu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Silny mróz w Poznaniu w prognozie zagrożeń IMGW
-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
10.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro