Reklama
Reklama

Dwa nowe mosty i kładka pieszo-rowerowa na Ostrów Tumski? Chce je wybudować prywatny inwestor

fot. Robyg
fot. Robyg

Chodzi o firmę Robyg, która jest właścicielem terenu po elektrociepłowni Garbary.

To właśnie na zlecenie firmy Robyg w ostatnich dniach dokonano wyburzenia komina elektrociepłowni. Na terenie Ostrowa Tumskiego ma się pojawić nowe osiedle mieszkaniowe, a także obiekty usługowe, hotelowe i biurowe. Inwestor nie mówi jeszcze precyzyjnie o swoich planach, bo czeka na miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, od którego zależy kształt przyszłej inwestycji.

Już teraz jednak deweloper zapewnia, że chce zmienić okolicę tak, by zachęcić mieszkańców do odwiedzania Ostrowa Tumskiego. - Chcemy, aby to miejsce stało się ważnym centrum rekreacyjnym dla mieszkańców, a także przyciągało turystów - musi zatem uwzględniać pełną ofertę usługową, rozrywkową, rekreacyjną, gastronomiczną, hotelową i mieszkaniową - wyjaśnia Artur Ceglarz, wiceprezes zarządu Robyg.

Aby przyciągnąć mieszkańców na wyspę, planowana jest budowa kładki nad Wartą, która połączy okolice ulicy Św. Wincentego (na Ostrowie Tumskim) z ulicą Szelągowską w sąsiedztwie Cytadeli. Ale to nie koniec. Wybudowane mają też zostać dwa nowe mosty: nad Cybiną oraz nad Kanałem Ulgi. Dodatkowo inwestor chce kompleksowo przebudować ulicę Świętego Wincentego. Wszystkie prace mają kosztować ponad 20 milionów złotych. - Wierzymy, że te inwestycje będą wykorzystywane nie tylko przez mieszkańców naszego osiedla, ale przez wszystkich poznaniaków - kończy Ceglarz.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.27 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro