Reklama

Szpital tymczasowy wciąż szuka kadry: "zwłaszcza personelu pielęgniarskiego"

fot. MTP
fot. MTP

Choć przez specjalnie utworzony portal zgłosiło się do pracy około 1000 osób, wśród chętnych brakuje personelu medycznego.

Podczas środowej konferencji prasowej na Międzynarodowych Targach Poznańskich, w trakcie której przybliżano stan prac przy budowie szpitala tymczasowego przyznano, że do pracy w obiekcie zgłosiło się około 1000 osób, ale mniej niż 10 procent to lekarze. Są to m.in. studenci i wolontariusze.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Z apelem o zgłaszanie się chętnych wystąpił właśnie Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego, który będzie nadzorować szpital tymczasowy. - Jednym z obecnych priorytetów jest zapewnienie kadry dla szpitala. Osoby zainteresowane pracą w tworzonym szpitalu, zwłaszcza przedstawiciele personelu pielęgniarskiego, proszone są o zgłaszanie kandydatur za pośrednictwem strony internetowej szpitaltargi.pl - informuje szpital. - Wierzymy, że dzięki doświadczeniu, determinacji i solidarności zapewnimy pacjentom opiekę na najwyższym możliwym poziomie - dodaje.

Przypomnijmy, że 30 listopada otwarte zostaną dwie z czterech hal na MTP, w których zlokalizowany jest szpital tymczasowy. - Chcemy w pierwszym rzucie uruchomić 150 łóżek i dodatkowo 48 łóżek z respiratorami - mówił w środę profesor Andrzej Tykarski, rektor Uniwersytetu Medycznego. Nadzór nad tymi łóżkami przejmą zespoły z konkretnych oddziałów szpitali klinicznych - m.in. internistycznego, pulmonologii czy hipertensjologii. - To pierwszy miesiąc. Potem w zależności od sytuacji epidemiologicznej będziemy zwiększać liczbę łóżek, by było ich 900. Mamy nadzieję, że tak się nie stanie. Jeśli natomiast tak się stanie to będzie oznaczało, że mamy dzienny przyrost zakażonych w kraju na poziomie nawet 50 tysięcy. To będzie wojna epidemiologiczna - dodał.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
9.06 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro