Reklama

Na poznańskich osiedlach trwa sadzenie drzew za frekwencję wyborczą

fot. ZZM
fot. ZZM

To realizacja obietnicy sprzed kilku miesięcy.

W lipcu władze miasta, chcąc zachęcić poznaniaków do głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich, zapowiedziały, że osiedle z najwyższą frekwencją będzie mogło liczyć na posadzenie nowych drzew.

Ostatecznie najlepsze okazały się Ławica (82,88 proc.) i Strzeszyn (82,48 proc.). Osiedla osiągnęły bardzo zbliżony wynik, dlatego zdecydowano się nagrodzić obie lokalizacje. - Ławica i Strzeszyn z najwyższą frekwencją w Poznaniu. Oba osiedla uzyskały podobny rezultat - prawie 83%, na obu zasadzimy więc po 83 drzewa. Gratuluję mieszkańcom zwycięstwa i mam nadzieję, że radni osiedlowi zaproponują odpowiednie miejsca dla tych nasadzeń oraz formę odnoszącą się do tego świetnego wyniku - informował na Facebooku Jacek Jaśkowiak.

Prace są prowadzone jesienią. - Na Strzeszynie teren wokół krzyża przy ul. Literackiej zostanie oczyszczony i wyrównany nowo nawiezioną ziemią. Następnie zostanie posadzonych 36 szt. dębów czerwonych 'Quercus rubra' w regularnej formie tworzącej początek układu alejowego ciągnącego się od terenu wokół krzyża przy ul. Literackiej aż do ul. Homera - informuje Zarząd Zieleni Miejskiej.

- W Lasku Marcelińskim wzdłuż ścieżki w okolicy placu zabaw i siłowni zewnętrznej zostało posadzonych 35 szt. lipy drobnolistnych 'Tilia cordata', a na swoją kolej czeka również teren przy ul. Wyszomierskiej/Okoneckiej gdzie niebawem zostanie posadzonych w skupinie 9 szt. śliwy wiśniowej 'Prunus cerasifera' - dodają urzędnicy, opisując sytuację na Ławicy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
45.67 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro