Reklama
Reklama

Koronawirus: MPK przeprogramuje windy w rejonie ronda Kaponiera

fot. MPK Poznań
fot. MPK Poznań

MPK pracuje nad uruchomieniem wind, zlokalizowanych w rejonie ronda Kaponiera.

Na początku listopada spółka zapowiedziała wyłączenie 23 dźwigów, znajdujących się w rejonie Mostu Teatralnego, Dworca Zachodniego, ronda Kaponiera oraz na przystankach Os. Lecha, Piaśnicka Rynek i Piaśnicka Kurlandzka.

Kilka dni później wycofano się z tych planów, zdecydowano się jednak na przeprogramowanie wind. - MPK Poznań podjęło działania mające na celu jak najszybsze ograniczenie występowania problemu zanieczyszczania dźwigów i unieruchamiania ich z powodu konieczności nieplanowanego odkażania: Windy są przeprogramowywane w taki sposób, aby po zakończonym kursie wracały automatycznie na górny poziom. W ten sposób działają już dźwigi znajdujące się od zachodniej strony ronda Kaponiera oraz na ul. Roosevelta. Sukcesywnie, do końca tygodnia, to rozwiązanie będzie wprowadzane w kolejnych urządzeniach w obrębie ronda Kaponiera (z wyłączeniem wind obsługujących parking podziemny) - poinformowano w komunikacie.

Obecnie czynne są również urządzenia na przystankach Piaśnicka Rynek i Piaśnicka Kurlandzka. - Po uruchomieniu wind na Kaponierze, tymczasowo nadal wyłączone z użytkowania pozostaną dźwigi na przystankach Dworzec Zachodni, PST Most Teatralny oraz przy ul. Chartowo na wlocie tunelu. W tych lokalizacjach znajdują się jednak drogi alternatywne (podjazd, schody ruchome) umożliwiające korzystanie z przystanków - zapowiedziało MPK.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
13.57 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro