Reklama
Reklama

Wilk pojawia się nad Jeziorem Swarzędzkim

Zdjęcie ilustracyjne | fot. mohamed_hassan / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. mohamed_hassan / pixabay.com

Zwierzę widziano m.in. przy ulicy Darniowej.

Jak podaje portal swarzedzki.pl, jedna z mieszkanek okolicy w ostatnich dniach widziała w rejonie ulicy Darniowej wilka. Inny mieszkaniec także widział zwierzę przypominające wilka w tej okolicy, konkretnie po drugiej stronie jeziora, w pobliżu leśniczówki.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Wilki są widywane w rejonie Swarzędza od pewnego czasu. Z ustaleń Koła Łowieckiego nr 2 Ratusz wynika, że żyje tu wataha składająca się z sześciu osobników. Wilki czują się tutaj coraz pewniej, bo przez pandemię ludzie ograniczają swoją aktywność w lasach. Jeden z wilków prawdopodobnie został odrzucony przez watahę i możliwe, że to jego widują mieszkańcy.

Ludzie nie powinni obawiać się wilków, bo te zwierzęta stronią od cywilizacji. - Agresja wobec ludzi ze strony wilków nie miała miejsca w naszym kraju. W przypadku spotkania z takim zwierzęciem powinniśmy je po prostu zignorować, na pewno go nie zaczepiać - mówił nam jakiś czas temu Jarosław Bator z Nadleśnictwa Oborniki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
27.09 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro