Reklama
Reklama

Media Markt w poznańskich galeriach otwarte? Możesz zobaczyć produkty, ale kupisz je tylko przez internet

Zdjęcie ilustracyjne | fot. materiały prasowe

W tej sprawie napisało do nas kilku czytelników.

- W sposób anonimowy chcę poinformować państwa o niecodziennym wydarzeniu, jakie ma miejsce w galerii handlowej M1. W związku z rozporządzeniem premiera, wszystkie sklepy AGD znajdujące się na terenie galerii powinny być zamknięte. Media Markt postanowił obejść te przepisy i otworzyć dziś sklep dla klientów. Nie wiem na jakich zasadach, bo nie chciano mnie o tym poinformować, ale każdy zainteresowany może ten sklep odwiedzić. Niestety do sanepidu nie można się dodzwonić, by uzyskać informację czy wyrazili zgodę na otwarcie sklepu - pisze nasza czytelniczka.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

W tej samej sprawie napisał do nas czytelnik. - Media Markt stwierdził, że się otwiera w galeriach, mimo że takie sklepy powinny być zamknięte. Żeby klientów było mniej to oni się otwierają jako "showroom", a pracownicy przy biurkach mają robić klientom zamówienia przez stronę, żeby ominąć sprzedaż bezpośrednią - pisze.

Zarówno poznański sanepid, jak i policja, nie otrzymali zgłoszeń w tej sprawie. Próbowaliśmy skontaktować się z rzeczniczką prasową Media Markt, ostatecznie wysłaliśmy do niej maila. - W Poznaniu udostępniliśmy klientom trzech naszych lokali możliwość zapoznania się z asortymentem: w CH M1, King Cross Marcelin i CH Pestka - wyjaśnia Wioletta Batóg, rzeczniczka Media Markt. - Lokale otwarte zostały na zasadzie tzw. "showroom". Nie prowadzimy w nich sprzedaży. Istnieje jedynie możliwość zapoznania się z oferowanym asortymentem. Jest to w naszym przekonaniu działanie dozwolone przez prawo, tym samym nie omijamy zakazu jak to zostało zasugerowane w Państwa artykule, a jedynie zmieniliśmy czasowo model działania - tłumaczy.

- Klienci mogą dokonać zakupu jedynie za pośrednictwem naszej strony internetowej, po opuszczeniu lokalu. Nie ma możliwości złożenia takiego zamówienia na terenie naszych placówek. Lokale, w których wystawiony został nasz asortyment, nie posiadają otwartych kas, nie przyjmują płatności, nie przyjmują zamówień. Jedynym naszym celem jest wyjście naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów i umożliwienie im zapoznania się z prezentowanymi produktami tak, aby mogli podjąć świadomą decyzję w zakresie ich potrzeb - podkreśla.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteorologiczne dla części województwa
3℃
-2℃
Poziom opadów:
2.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
23.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro