Reklama
Reklama

W Poznaniu pojawił się automat z jointami. To nie żart

fot. Halina Owsiana / WTK

Jak podaje Telewizja WTK, stanął przy ulicy Sokoła.

Nie jest to pierwszy automat tego typu w naszym województwie. Wcześniej maszyny z produktami konopnymi ustawiono już w Pile, Chodzieży, Trzciance czy Wągrowcu. O tym z Wągrowca pisaliśmy w połowie sierpnia. Pojawił się w Kauflandzie, a mieszkańcy byli w szoku, że ktoś wyraził zgodę na montaż czegoś takiego w sklepie. Mówiono o obawach, że nieletni zaczną kupować w automacie jointy z nieaktywną marihuaną.

W automatach można znaleźć nie tylko jointy, ale też susz konopny, kosmetyki z wyciągiem z konopi i produkty spożywcze. Zgodnie z przepisami są to produkty legalne, bo posiadają maksymalnie 0,2 % psychoaktywnego THC.

Policjanci przyznają, że zakupienie produktów z maszyny jest legalne, ale znalezienie u kogoś jointa, nawet z takiego automatu, może się wiązać z zabezpieczeniem go i wysłaniem do laboratorium, by sprawdzić skład suszu roślinnego. Jeśli okaże się, że THC przekracza dopuszczalną normę, grożą nam konsekwencje.

  • Aktualizacja
    środa, 18.11.2020 r., godz. 13.39
    Aktualizacja
    środa, 18.11.2020 r., godz. 13.39
    Z informacji od naszego czytelnika wynika, że nie jest to pierwszy automat tego typu w Poznaniu, podobny stoi przy ul. Murawa.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro