Reklama
Reklama

Co z wielkopolskim odcinkiem trasy S10?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. GDDKiA
Zdjęcie ilustracyjne | fot. GDDKiA

Trasa połączy Piłę i Wyrzysk na północy województwa.

Nie tylko nad trasą S11 (piszemy o tym TUTAJ) pracuje obecnie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. - Projektowany odcinek drogi ekspresowej S10 Piła - Wyrzysk rozpoczyna się w miejscu dowiązania się do projektowanego węzła Piła Wschód w ramach obwodnicy Piły w ciągu wspólnego przebiegu dróg S10 i S11. Koniec przedmiotowego odcinka będzie połączony z docelowym, dwujezdniowym przekrojem obwodnicy Wyrzyska w ciągu drogi ekspresowej S10. Długość projektowanego odcinka to około 28 km - podaje poznański oddział GDDKiA.

Inwestycja znajduje się na etapie opracowywania Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego. To już jego końcowa faza. - 14 października odbyło się posiedzenie Zespołu Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych (ZOPI) dla II etapu prac studialnych, jakim jest STEŚ. Na przełomie lat 2020 i 2021 planowane jest jeszcze posiedzenie Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych (KOPI), na którym przy udziale przedstawicieli Ministerstwa Infrastruktury, GDDKiA, wykonawcy, organów administracji samorządowej i rządowej zostanie wskazany preferowany do realizacji wariant przebiegu drogi ekspresowej. Po zatwierdzeniu dokumentacji przez KOPI, wykonawca będzie mógł złożyć wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, która ostatecznie zatwierdzi przebieg przyszłej drogi ekspresowej - dodaje.

Planuje się, że prace będą realizowane w latach 2025 - 2027. W przypadku trasy S11 prace mają ruszyć w 2024 roku, a ostatnie potrwają do 2028 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
8℃
Poziom opadów:
1.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro