Reklama
Reklama

Poznańscy artyści będący w trudnej sytuacji mogą liczyć na wsparcie. Do rozdysponowania jest 200 tys. zł

fot. Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. AEROFOTO-KACZMARCZYK

By otrzymać pomoc trzeba wziąć udział w konkursie ogłoszonym przez siedem poznańskich instytucji kultury: Centrum Kultury Zamek, Estradę Poznańską, Teatr Muzyczny, Teatr Ósmego Dnia, Teatr Animacji, Centrum Sztuki Dziecka i Wydawnictwo Miejskie Posnania.

Wnioski o pomoc finansową składać mogą artyści i artystki, animatorzy i animatorki, edukatorzy i edukatorki, a także pracownicy i pracowniczki obsługi technicznej i medialnej, którzy z powodu pandemii znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej.

Prezentując w kwietniu pakiet działań interwencyjnych Miasta dla kultury w obliczu pandemii, zapowiadaliśmy m.in. inspirowanie różnych podmiotów do działań solidarnościowych. Program "Ciąg Dalszy Nastąpi" jest tej nadziei ucieleśnieniem, a zarazem ewenementem na skalę krajową - dlatego pragnę podziękować dyrektorom i pracownikom tych poznańskich instytucji, które zdecydowały się podzielić swymi zasobami - mówi Jędrzej Solarski, zastępca Prezydenta Miasta Poznania.

Celem konkursu "Ciąg dalszy nastąpi cz. 2" jest wyłonienie najciekawszych zarysów projektów z obszaru kultury. Inicjatywa poznańskich instytucji kultury jest wyrazem solidarności z twórcami i twórczyniami, którzy stracili jakiekolwiek źródło dochodów. Kilka ostatnich miesięcy pokazało, że musimy wspierać się w tym trudnym czasie i nauczyć się współpracować ze sobą - tłumaczy Justyna Makowska, dyrektorka Wydziału Kultury Urzędu Miasta Poznania.

Konkurs adresowany jest do osób fizycznych lub kolektywów twórczych (składających się z grupy do 4 osób), mieszkających w Poznaniu lub Aglomeracji Poznańskiej, które ukończyły 18 lat, a ich dochód miesięczny w ciągu ostatnich dwóch miesięcy nie przekroczył wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę.

Nabór wniosków rozpoczął się w poniedziałek, 16 listopada i potrwa prawie dwa tygodnie - do piątku, 27 listopada. Łączna pula do rozdysponowania przez siedem współorganizujących konkurs instytucji to 200 000 zł. Maksymalna kwota wsparcia dla osoby fizycznej wynosi 4 tys. zł, a kolektywu twórczego - 16 tys. zł. Każdy z uczestników wybiera jednego adresata - instytucję, której profil programowy, według rozeznania autora, najbardziej odpowiada charakterowi przygotowanej propozycji - informują miejscy urzędnicy. Szczegóły można znaleźć tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Są dwa ostrzeżenia IMGW dla Wielkopolski I i II stopnia
30℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
18.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro