Reklama
Reklama

Poznańskie budynki rozbłysną dziś na fioletowo

fot. chudy81

17 listopada to Światowy Dzień Wcześniaka. W tym wyjątkowym dniu wiele budynków na całym świecie zostanie podświetlona na fioletowo.

Światowy Dzień Wcześniaka to dzień szczególny dzieci przedwcześnie urodzonych i ich rodziców. To ogólnoświatowa inicjatywa, którą zapoczątkowała w Polsce w 2012 roku Fundacja Wcześniak - Rodzice-Rodzicom. Właśnie 17 listopada na fioletowo podświetlane są budynki na całym świecie między innymi Empire State Building w Nowym Jorku czy CN Tower w Toronto.

Tradycyjnie do akcji przyłączył się też Poznań. Na fioletowo podświetlony zostanie między innymi budynek Collegium Minus UAM, Avenida czy Teatr Wielki. Ten kolor jest symbolicznym znakiem wcześniaków. Akcja ma na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat wcześniactwa, przedwczesnych porodów i problemach przedwcześnie urodzonych dzieci oraz ich rodzin na całym świecie - informuje Agnieszka Książkiewicz z UAM. UAM od kilku lat wspiera tę akcję podświetlając budynki 17 listopada na fioletowo. Z prośbą o udział, podobnie jak w zeszłym roku, zgłosiła się do UAM Fundacja Laboratorium Marzeń - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
2.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro