Reklama

Obrzucili kościół jajkami. Odpowiedzą za profanację?

fot. Jakub Zasina / Wikipedia
fot. Jakub Zasina / Wikipedia

Do zdarzenia doszło w Krobi w powiecie gostyńskim.

Jak podaje portal elka.pl, do incydentu doszło w parafii św. Mikołaja w Krobi. Nieznani wówczas sprawcy obrzucili jajami drzwi do kościoła, plebanii, domu katolickiego oraz organistówki. Proboszcz o zdarzeniu poinformował policję.

Zamelduj się w Poznaniu! Meldunek to nie tylko formalność. Głosuj w wyborach, zyskaj zniżki na parkowanie, komunikację miejską i wiele więcej! Zyskaj realny wpływ na swój fyrtel.
REKLAMA

Funkcjonariusze ustalili, że za wybryk odpowiadają nastolatkowie, dlatego sprawę skierowano do sądu rodzinnego. To sąd ma zdecydować czy doszło do profanacji. Tymczasem część osób, które rzucały jajkami w kościół, zgłosiła się do księdza i wyraziła skruchę. Młodzi ludzie wraz z rodzicami złożyli kwiaty przed ołtarzem jako "zadośćuczynienie Panu Bogu" i rozpoczęli publiczną pracę w miejscowym parku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
6℃
Poziom opadów:
2 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
6.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro