Reklama
Reklama

Koronawirus wstrzymał inaugurację nowej siedziby Polskiego Teatru Tańca

Wizualizacja | fot. UMWW Poznań
Wizualizacja | fot. UMWW Poznań

Inauguracja z grudnia została przeniesiona na koniec kwietnia przyszłego roku.

Siedziba Polskiego Teatru Tańca powstaje w centrum miasta - przy ulicy Taczaka. Adaptacja obejmuje dobudowę sali studyjnej o powierzchni co najmniej 200 m2, która umożliwi tworzenie spektakli pokazywanych na scenach innych teatrów i ośrodków kultury w Poznaniu, w Wielkopolsce, w kraju i za granicą oraz organizowanie wydarzeń artystycznych dla ok. 150 widzów.

Uroczysta inauguracja obiektu miała nastąpić na początku grudnia. Dziś poinformowano, że tak jednak nie będzie. Plany pokrzyżował koronawirus.

W związku z utrzymującą się sytuacją epidemiczną i obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi, w uzgodnieniu z naszym Organizatorem - Samorządem Województwa Wielkopolskiego - podjęliśmy trudną decyzję o przesunięciu terminu inauguracji własnej siedziby Polskiego Teatru Tańca przy ul. Taczaka 8 w Poznaniu na Międzynarodowy Dzień Tańca, 29 kwietnia 2021 roku - poinformowała Anna Koczorowska z Polskiego Teatru Tańca.

Mamy nadzieję, że w tym czasie, z większą niż obecnie swobodą w społecznych kontaktach, będziemy mogli cieszyć się ze spotkania we wspólnej przestrzeni i dzielić radość z tak ważnej dla naszego Teatru chwili - dodała.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
-1℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
25.62 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro