Reklama
Reklama

Kolejny dzień protestów w Poznaniu. GIS apeluje "o rozważenie innych metod wyrażania swoich poglądów"

archiwum | fot. L.T.

W Poznaniu odbywa się dziś protest rowerowy.

W Poznaniu o godzinie 19:00 rozpoczęła się akcja "Rowerem po aborcję! Nie jedziesz z tym sama!". Po raz trzeci spotykamy się na placu Wolności, skąd wyruszymy masą krytyczną na przejażdżkę. Dokąd wiodącą? Do dostępnej i bezpiecznej aborcji! Dokładną trasę podamy na krótko przed rozpoczęciem - pisali na portalu społecznościowym organizatorzy akcji.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Ponadto na dziś zapowiedziane były manifestacje i blokady dróg w całym powiecie poznańskim.

Cały czas trwają przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że aborcja ze względu na ciężkie wady lub nieuleczalną chorobę płodu jest niezgodna z konstytucją.
Tymczasem Główny Inspektor Sanitarny, apeluje o zaprzestanie tego typu akcji. Oto pełny komunikat, jaki pojawił się dziś na stronie GIS:


"Rozmaite wydarzenia w sferze publicznej nie powinny odwracać naszej uwagi od trwającej epidemii. Nie możemy zapominać, że ważą się teraz losy tysięcy ludzi, ich zdrowie i życie.
To są nasi rodzice, dziadkowie, ale również osoby młode, obciążone rozmaitymi chorobami. Pamiętajmy, że za każdą statystyką kryją się konkretne osoby. Pamiętajmy, że nikt nie może być pewny przebiegu zakażenia. Tworzenie zgromadzeń, na których nie jest możliwe zachowanie wymagań sanitarnych może doprowadzić do lawinowego wzrostu zachorowań.
Zwracam się do uczestników protestów o rozważenie innych metod wyrażania swoich poglądów. To, co teraz się dzieje na polskich ulicach to zagrożenie dla zdrowia publicznego, zagrożenia dla zdrowia nas wszystkich. Jako lekarz, proszę aby nie lekceważyć nawet drobnych objawów infekcyjnych, stosować autoizolację, a gdy to konieczne, korzystać z pomocy medycznej
."


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
16℃
Poziom opadów:
1.7 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
11.72 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro