Reklama
Reklama

Kobiety zablokują w poniedziałek podpoznańskie miejscowości. Gdzie będą utrudnienia?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Przemysław Łukaszyk

To kolejna odsłona protestu kobiet po decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

"Niech usłyszą na całym świecie nasz krzyk w powiecie" - pod takim hasłem odbędzie się akcja w poniedziałek o 18.00. Uczestnicy planują powolny przejazd głównymi ulicami miasteczek. Których?

Na ten moment akcję zaplanowano na pewno w Kostrzynie (start z parkingu przy Parku Miejskim następnie pojadą ulicą Warszawską, Średzką, Poznańską, Półwiejską), Kórniku (zbiórka na parkingu Biedronki w Borówcu, przejazd S11 do Kórnika i następnie z Rynku w Kórniku przejazd do Bnina), Puszczykowie (start z Poznańskiej) i Rokietnicy (start z placu rumpuciowego). Wiadomo, że akcja nie odbędzie się natomiast w Luboniu, Mosinie i Stęszewie. Organizatorzy czekają na informacje z Buku, Koziegłów, Skórzewa, Tulec / Kleszczewa, Plewisk, Murowanej Gośliny czy Pobiedzisk.

- Jedziemy zgodnie z zasadami ruchu drogowego, zostawiamy wolny lewy pas i mamy czujność na pojazdy uprzywilejowane. UWAGA NA KARETKI!!! Nie wyprzedzamy. W przypadku prowokacyjnego utrudnienia nam przejazdu (co już się zdarzało) zmieniamy trasę lub spokojnie omijamy - nie doprowadzamy do konfliktu, bo takim prowokatorom tylko o to chodzi. Załatwimy ich miłością . Dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników/-czek na drodze - apelują organizatorzy. A wśród nich są m.in. Obywatelska Reformacja Laicka, lokalne Strajki Kobiet czy Pokolenie KOD.

Przypominamy, że w samym Poznaniu zaplanowano na poniedziałek kolejną odsłonę rowerowej masy krytycznej "Rowerem po aborcję, nie jedziesz z tym sama". Start o 19.00 na Placu Wolności.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Silny mróz w Poznaniu w prognozie zagrożeń IMGW
-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
10.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro