Reklama
Reklama

Zmiany komunikacyjne na Śródce: kierowcy jeżdżą na pamięć, "ZDM totalnie dał d**y"

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Od soboty na Śródce obowiązuje nowa organizacja ruchu, którą wielu kierowców zdaje się ignorować.

- Podczas dzisiejszego spaceru, na przestrzeni kilkunastu minut, zaobserwowałem dużo dziwnych zachowań kierowców (jazda pod prąd, zatrzymywanie się i zawracanie na skrzyżowaniu itp.) - napisał do nas w sobotę wieczorem czytelnik. - Czy możecie się zwrócić do odpowiednich organów z prośbą o przemyślenie zmiany oznakowania? Aktualnie (niepotrzebnie) cały ruch kierowany jest na ulicę Gdańską, na której dokonują się manewry zawracania. Lepsze oznakowanie - np. znak informujący o "ślepej uliczce" na Podwalu - zapewne pozwoliłby na zmniejszenie liczby podobnych zdarzeń - dodaje.

W ostrzejszych słowach o zmianach wypowiada się widz WTK. - ZDM totalnie dał d**y. Od 11 listopada zostały wymalowane poziome pasy na ul. Bydgoskiej wytyczające jeden kierunek jazdy + pasy rowerowe, bez znaków pionowych. Kierowcy jeździli na "czołówkę". Teraz, co prawda ustawiono znak zakazu wjazdu (na kamieniach), jednak wielu kierowców go nie respektuje. Jest to wina ZDM, ponieważ na zjeździe z Podwala w Bydgoską nie ma jakiejkolwiek tablicy informacyjnej o wprowadzeniu zmian. Jeśli przez 50 lat był dawny układ, to psim obowiązkiem drogowców jest ustawieniem OGROMNEJ !!!! żółtej tablicy informacyjnej o tej zmianie. Osoba odpowiedzialna za tę zmianę powinna zostać zwolniona - grzmi.

Zwróciliśmy się z pytaniem do ZDM w tej sprawie. - Stosowne znaki zostały ustawione w piątek. Główne do godziny 11.30. Pierwszy był informujący o tym, że zmienia się organizacja ruchu - ustawiony przy wjeździe z ul. Podwale w ul. Bydgoską, czyli "duża żółta tablica". Kolejne były już montowane na Śródce (o tym, że część ul. Bydgoskiej jest jednokierunkowa - znak został ustawiony w piątek o godzinie 11.24). Nowa organizacja ruchu zaczęła obowiązywać od soboty - wyjaśnia Marcin Idczak z ZDM.

Przypomnijmy, że w sobotę na Śródce zaczęła obowiązywać nowa organizacja ruchu - wprowadzono tu Strefę Tempo 30, a Bydgoska stała się ulicą jednokierunkową. Samochody mogą poruszać się w dwóch kierunkach jedynie pomiędzy ulicami Podwale i Gdańską. - Dalszy odcinek ulicy jest jednokierunkowy z wjazdem od ul. Wyszyńskiego. Skrzyżowania na ul. Śródka, Ostrówek czy rynku Śródeckim są równorzędne, co oznacza, że pierwszeństwo mają nadjeżdżający z prawej strony. W ramach nowej organizacji ruchu jednoznacznie wyznaczono miejsca postojowe. Rowerzyści mogą jeździć ul. Bydgoską w dwóch kierunkach dzięki wyznaczonemu kontraruchowi - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro