Reklama
Reklama

W nocy runął komin Elektrociepłowni Garbary

Komin chwilę przed detonacją | fot. Grzegorz Stempiński, Pozdron.pl

Już w ubiegły poniedziałek informowaliśmy, że to ostatnie chwile komina EC Garbary, który od lat góruje nad Ostrowem Tumskim. U podstawy zostaną zamontowane ładunki wybuchowe, a następnie komin zostanie "położony" na naszym terenie - mówił nam Grzegorz Rogulski z firmy Robyg, która w ubiegłym roku kupiła teren EC Garbary. Mamy profesjonalną firmę, która zajmuje się takimi wyburzeniami. Obecnie prowadzone są szczegółowe ustalenia w tej sprawie m.in. z policją, strażakami, a także PKP, bo to nasz sąsiad - dodał.

Data wysadzenia komina nie została podana do wiadomości z wyprzedzeniem ze względów bezpieczeństwa. "Operacja" wiązała się z koniecznością wstrzymania ruchu pociągów na trasie przebiegającej tuż obok komina i została przeprowadzona dzisiejszej nocy.

Wcześniej teren został zabezpieczony przez strażaków. Komin został wysadzony ok. godz. 0.40.


na razie nie ma dokładnych informacji, co w tym miejscu powstanie. W ubiegłym roku mówiło się o budowie ponad 1000 mieszkań , a także powierzchniach handlowych i biurowych. Zrewitalizowane mają też być historyczne obiekty. Zobaczymy, co znajdzie się w planie zagospodarowania. Od tego zależy kształt inwestycji - mówił nam na początku tygodnia Rogulski.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
30.46 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro