Reklama
Reklama

Trwają kontrole pieców, posypały się mandaty. Gdzie najczęściej można zobaczyć "antysmogowego" drona?

fot. Straż miejska
fot. Straż miejska

Sezon grzewczy oznacza wzmożone kontrole Ekopatrolu.

Od jego rozpoczęcia poznańscy strażnicy miejscy przeprowadzili już blisko 300 kontroli w różnych częściach miasta. W pracy pomaga im dron, wyposażony w odpowiednie czujniki, pozwalające analizować stopień zanieczyszczenia wydobywającego się z komina dymu.

- W ramach realizowanych interwencji i podejmowanych kontroli spalania w domowych instalacjach grzewczych strażnicy przeprowadzili 226 sprawdzeń z czego 80 zakończyło się postępowaniem mandatowym. Strażnicy wystawili 3 pouczenia oraz pobrali 1 próbkę odpadów paleniskowych w celu określenia ich składu chemicznego oraz występowania ewentualnych zanieczyszczeń, co pozwoli na określenie czy doszło do termicznego przekształcania odpadów - poinformowali strażnicy.

Drona wykorzystywanego przez strażników najczęściej można zobaczyć w takich rejonach jak os. Skorupki, os. Bajkowe, os. Kwiatowe, os. Maltańskie, os. Ławica, Minikowo, Michałowo, Junikowo, Łazarz, Wilda i Jeżyce.

Działania strażników z Ekopatrolu są wspomagane dronem w ramach projektu "Skończmy ze smogiem w Poznaniu" Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
16.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro