Reklama

Chcesz mieć oryginalną tablicę rejestracyjną? W internecie sprawdzisz, czy jest dostępna

Wyszukiwarka działa dla całego województwa wielkopolskiego.

P0 PRAD czy P0 BABCI to jedne z najbardziej rozpoznawalnych tablic aut zarejestrowanych w naszym województwie. Poznański magistrat właśnie udostępnił w internecie wyszukiwarkę, która umożliwia samodzielne sprawdzenie dostępności danej tablicy rejestracyjnej.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

- Indywidualne tablice rejestracyjne cieszą się dużą popularnością, jednak każdą nazwę z wybranym wyróżnikiem województwa (P0-P9) można wykorzystać jednokrotnie, a zainteresowanych umieszczeniem identycznego napisu na samochodzie bywa wielu. Najczęściej jest to własne imię lub nazwa firmy - podają miejscy urzędnicy.

Dotychczas sprawdzenie dostępności wybranej tablicy wiązało się z koniecznością dzwonienia do urzędu, wysłania pisma lub wybrania się do Wydziału Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych w Poznaniu lub do starostwa powiatowego. Teraz każdy może samodzielnie sprawdzić w internecie, czy tablica jest dostępna. Wszystko dzięki wyszukiwarce.

- Wyszukiwarka umożliwia sprawdzenie dostępności wybranej nazwy lub wybrania innej spośród propozycji wymienionych w wynikach wyszukiwania. Informacje są wyświetlane w czasie rzeczywistym. Gwarantuje to, że w danej chwili wyróżnik tablicy jest dostępny. Trzeba jednak pamiętać, że weryfikacja dostępności nie jest powiązana z rezerwacją nazwy. Po otrzymaniu pozytywnej informacji, warto od razu udać się do urzędu lub starostwa i złożyć wniosek o rejestrację - dodają.

Warto pamiętać, że koszt indywidualnych tablic do jednego samochodu to 1000 złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro