Reklama
Reklama

Będzie protest przed szpitalem, który ma się zamienić w covidowy

fot. Szpital w Środzie Wlkp.
fot. Szpital w Środzie Wlkp.

Chodzi o lecznicę w Środzie Wielkopolskiej.

- Spontaniczna manifestacja w celu zatrzymania transformacji naszego lokalnego szpitala wyłącznie w covidowy - można przeczytać na facebookowym profilu wydarzenia organizowanego przez mieszkańców Środy Wielkopolskiej. Jak się bowiem okazuje, lecznica ma zostać przekształcona w szpital do leczenia chorych na Covid-19. Mieszkańcy obawiają się, że nie będą mieli właściwej opieki lekarskiej.

W czwartek w tej sprawie wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk spotkał się ze starostą średzkim, przedstawicielami powiatu oraz szpitala i burmistrzem Środy Wlkp. Na spotkaniu przedstawiono propozycję zmniejszenia liczby łóżek covidowych w szpitalu. Docelowo ma ich być ponad 120.

- Zapowiedziałem podczas wideokonferencji, że jestem w stanie zmniejszyć liczbę łóżek, aby utrzymać ginekologię i położnictwo w określonym zakresie. Podjąłem decyzję o wydelegowaniu mojego pełnomocnika ds. medycznych i dyrektora wydziału zdrowia Urzędu Wojewódzkiego, aby ocenili, w jaki sposób można zorganizować szpital, uwzględniając wnioski mieszkanek i mieszkańców Środy Wielkopolskiej i regionu - mówi wojewoda Łukasz Mikołajczyk.

  • Aktualizacja
    piątek, 13.11.2020 r., godz. 20.55
    Aktualizacja
    piątek, 13.11.2020 r., godz. 20.55
    - W uzgodnieniu z Narodowym Funduszem Zdrowia podjałem decyzje o utrzymaniu w średzkim szpitalu - w zwiazku z apelem mieszkanek i mieszkancow - oddziału ginekologii i połoznictwa. Dziś na miejscu byli moi przedstawiciele i udało się wypracować kompromis, ktory w mojej ocenie godzi interesy wszystkich stron tej sytuacji - poinformował w piątek wieczorem wojewoda Łukasz Mikołajczyk.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
5.21 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro