Reklama
Reklama

Rodzina z trójką dzieci straciła wszystko w pożarze

fot. Jakub Hermaszewski, Filip Hermaszewski, Szymon Stypka, Rafał Heimann / OSP Margonin
fot. Jakub Hermaszewski, Filip Hermaszewski, Szymon Stypka, Rafał Heimann / OSP Margonin

Do tragedii doszło 6 listopada w Podstolicach na terenie powiatu chodzieskiego.

Ogień pojawił się w budynku jednorodzinnym w godzinach porannych. Mieszkańcy sami opuścili budynek, ale stracili dosłownie wszystko - pozostały im jedynie ubrania, które mieli na sobie.

Już w piątek uruchomiono zbiórkę dla pogorzelców. Zbierano dla nich ubrania, środki czystości, wszystko to, co jest niezbędne do życia. Wczoraj Sołectwo Podstolice, które rozpoczęło zbiórkę poinformowało, że odzew jest tak wielki, że zbiórkę trzeba wstrzymać.

- Ofiarowali Państwo tak wiele, że nikt z nas się tego nie spodziewał! Taki odgłos, taka reakcja jest cudowna i bezcenna nikt z Was nie musiał tego robić, a jednak stanęliście na wysokości zadania i nikt nie oczekuje rozgłosu. Wczoraj rodzina odebrała najpotrzebniejsze rzeczy, ciepłe kurtki, środki czystości. Resztę będą systematycznie od nas odbierać. Teraz kolejnym naszym celem będzie odbudowa domu - wyjaśnia sołectwo.

TUTAJ trwa zbiórka pieniędzy na odbudowę. Dotąd uzbierano prawie 50 tysięcy złotych z 350 tysięcy. - Jeżeli ktoś chciałby jeszcze coś przekazać np. meble, to prosimy o kontakt z sołtysem wsi. Prosimy ich na razie nie przywozić, sołtys zapisze kto, co chciałby ofiarować i gdy dom już będzie odbudowany będziemy dzwonić - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
14.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro